Aktualności

ZEBRANIE Z RODZICAMI!!!

DNIA 24. 06. 2019 o godz. 16:00 zapraszamy serdecznie wszystkich rodziców nowo przyjętych dzieci na zebranie z Panią Dyrektor do Przedszkola 51 w Gdyni. 

ZAJĘCIA ADAPTACYJNE !!!

W dniach 25. 06. 2019 oraz 27. 06. 2019 zapraszamy wszystkie nowo przyęte dzieci wraz z rodzicami do Przedszkoa 51 na zajęcia adaptacyjne, które odbędą się o godzinie 16:00. Mile widziane kapcie na zmianę. Dziękujemy. 
WYCIECZKA GRUPY "PSZCZÓŁKI" I "TYGRYSKI"

NA ZAJĘCIA REKREACYJNO- SPORTOWE

"PIRACI Z KASZUB " GRĄBKOWO :)

Super zabawa z okazji Dnia Dziecka :):):)
WYCIECZKA DO ZOO :):):)


Dnia 29.05. 2019 grupa "Zajączków" przygotowała występ dla swoich rodziców. 


Pszczółki zwiedzają Muzeum Emigracji w Gdyni i biorą udział w ciekawych warsztatach. 

Muzeum Emigracji
Wielkanocne malowanie jajek przez grupę "Pszczółki"2019

wielkanoc 2019

Teatrzyk "Ratujmy las" 2019

teatr

Edufan - mieszanie kolorów :)

Edufan

Dnia 15.05.2019 grupa "Pszczółek" i "Tygrysków więła udział w koncercie "Piosenki Akademii Pana Kleksa" w Centrum Kultury. 

 Drodzy Rodzice!
 
Zawiadamiamy, że od dnia 15.04.2019 zawiaeszamy akcję strajkową.
Przedszkole w Poniedziałek będzie normalnie czynne od 6:00- 17:00.
Serdecznie dziękuejmy Państwu za tak duże wsparcie i wyrozumiałość.
Informujemy, że nadal wspieramy i popieramy akcję protestacyjną. Pracownicy Przedszkola Nr 51 w Gdyni
 
 
Drodzy Rodzice informujemy, iż od dnia 8 kwietnia 2019 roku Pracownicy Przedszkola 51 deklarują przystąpienie do akcji strajkowej. O wszelkich zmianach obecnej sytuacji będą Państwo informowani za pomocą strony internetowej. Dziękujemy Rodzicom za miłe słowa wsparcia, uznania i wyrozumiałość. 

 
KOCHANI RODZICE W ZWIĄZKU Z PLANOWANĄ AKCJĄ STRAJKOWĄ ORAZ DEKLARACJĄ PRACOWNIKÓW PRZESZKOLA O PRZYSTĄPIENIU DO STRAJKU, INFORMUJEMY, IŻ OD DNIA 8 KWIETNIA 2019 ROKU NIE BEDZIEMY W STANIE ZAPEWNIĆ PAŃSTWA DZIECIOM OPIEKI. O ZMIANIE SYTUACJI BĘDZIECIE PAŃSTWO NIEZWŁOCZNIE POINFORMOWANI ZA POŚREDNICTWEM STRONY INTERNETOWEJ. 


RUSZA REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLA NA ROK 2018/2019

Drodzy Rodzice dnia 12.03.2019 o godz. 12:00 rusza rekrutacja do przedszkoli. O godz. 12:00 w systemie udostępniona zostanie oferta przedszkoli. Czas złożenia wniosku wraz z potrzebnymi dokumentami potwierdzającymi spełnienie przez kandydata warunków branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym rodzice/ opiekunowie prawni mają do  26.03.2019 do godz. 16:00. 
Już 9 kwietnia o godz. 15:00 podane zostaną listy kandydatów zakfalifikowanych i kandydatów niezakfalifikowanych. Do 15 kwietnia do godz. 17:00 mają Państwo czas na złożenie pisemnego potwierdzenia woli zapisu dziecka w przedszkolu, do którego dziecko się dostało. Ostateczne listy przyjętych zostaną ogłoszone 23 kwietnia do godz. 15:00. Wszelkie potrzebne druki do pobrania znajdą Państwo w zakładce "Druki do pobrania". 


Dnia 15.03 2019 nasze przedszkole będzie miało przyjemność gościć piłkarzy ARKI GDYNIA :)
Dzieci tego dnia mogą ubrać się w barwy klubu. 


Drodzy Rodzice przypominamy, że Przedszkole jest czynne do godz. 17:00 i bardzo prosimy żeby trzymać się godzin otwarcia przedszkola. Prosimy, aby dzieci do godz. 17:00 opuściły przedszkole. Prosimy o szanowanie Naszej pracy i naszego wolnego czasu. Dziekujemy. 

Kochani Rodzice dnia 29 marca nasze przedszkole odwiedzi Mistrz Przelarsttwa Aleksander Rębacz z pasieki "Boża Iskierka".

Celem spotkania i zajęć będzie poznanie fascynującego świata i życia pszczół, właściwości miodu, sposobu powtawania maidu. Dzieci na żywo zobaczą pszczoły. Każde dzieco otrzyma na koniec spotkania prezenty : własnoręcznie wykonaną świecę z wosku pszczelego, dyplom, książeczkę o pszczołach napisaną przez Aleksandra Rębacza oraz pałeczkę do miodu. Zajęcia będą odpłatne. Psosimy o przyprowadzenie dzieci do godz. 9:00, poniezaż zajęcia zaczną się o 9:15. 

Dziś nasze przedszkole odwiedzili przedstawiciele Kaszubskiego Forum Kultury, aby zapoznać dzieci z kulturą kaszubską. Spotkanie było bardzo ciekawe i wesołe. Dzieci miały okazje zobaczyć jak wyglądają stroje kaszubskie, flaga, godło, zapoznały się z symboliką kolorów w kaszubskim hafcie. Były też tańce i śpiewy :) 


Kochani Rodzice informujemy, iż dnia 04.02.2019 bedziemy mieli w przedszkolu "dzień szpinaku". Prosimy, aby dzieci tego dnia były ubrane w coś zielonego. Dzień organizowany jest po to, aby promować zdrowe odżywianie, poznanie właściwości odżywczych szpinaku. Szpinak jest bogatym źródłem witaminy K, witamin z grupy E i B, witaminy C, potasu i magnezu i żelaza.
Grupa Zajączków prezentowała się rónie pięknie w swoich strojak, jak grupa Misiów 


grupa I MISIE :)
Nadszedł długo wyczekiwany przez dzieci czas karnawału oraz związanego z tym - Balem Karnawałowym.  Dzieci miały przepiękne, różnorodne stroje. Były: księżniczki, wróżki, jednorożce, biedronki, tancerki, superbohaterowie, smoki, jeż, pieski i kotki, policjanci, strażacy, rycerze i wiele innych postaci :) ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU NA "NAJPIĘKNIEJSZĄ CHOINKĘ"

Drodzy rodzice dziękujemy bardzo za tak liczny udział i zaangażowanie. Nie spodziewaliśmy się, aż tak dużego zainteresowania, co było dla nas pozytywnym zaskoczeniem :)
Łącznie ocenianych było 64 choinki. Niektóre z nich były wykonane całymi rodzinami, co nas bardzo cieszy, bo zależało nam na tym, abyście spędzili ze sobą miło i przyjemnie czas :)
W głosowaniu brali udział wszyscy pracownicy przedszkola oraz sami rodzice. Po podliczeniu głosów wyłonilismy I, II, III miejsce i dwa wyróżnienia. 

Wyróżnienia choinki nr 14 i 15III miejsce nr 47II miejsce nr 10


I miejsce nr 7

MIKOŁAJKI 2018MIKOŁAJKI :):):) EMOCJI I ZADOŚCI NIE BYŁO KOŃCA
Odwiedził Nas Święty Mikołaj, bo u nas w przedszkolu są same grzeczne dzieci :) 
 
MIKOŁAJKI 2018

MIKOŁAJKI 2018

Po koncercie kupiliśmy dla naszej grupy płytę ze specjalnym autografem :):):) 

koncert Majki JeżowskiejPłyta na pamiątkę

Dziś był ten wyczekany przez dzieci dzień- Mikołajkowy Koncert Majki Jeżowskiej :) 
Dzieciaki śwetnie się bawiły, śpiewały, brały czynny udział w koncercie. 
Pani Ewa wygrała dla nas plakat Majki Jeżowskiej, na którym pojawił się jej autograf :)
koncert Majki Jeżowskiej
Dnia 12.12.2018 grupa "Pszczólki"wychodzi  do Gdyńskiego Centrum Kultury na przestawienie teatru kukiełkowego pod tytułem " Iwan Carski Syn". 

Dnia 07.12.2018 grupa "Tygryski" wychodzi do Teatru Miejskiego na przedstawienie pt. "Królowa śniegu". 

Kochani Rodzice KONKURS OGŁASZAMY I DO UDZIAŁU CHĘTNE DZIECI ZAPRASZAMY :) 

Piękne Święta się zbliżają bez CHOINKI nie wypalą. Włóżcie serce, wyobraźnię razem z dziećmi się pobawcie. Stwórzcie drzewko na te Święta, co Mikołaj zapamięta.
Gdy CHOINKĘ wykonacie to nagrodę otrzymacie. 
Technika wykonania prac dowolna, na formacie nie większym niż A3, prace podpisane z tyłu.
Termin składania prac do 4 grudnia.
Ogłoszenie wyników 6 grudnia. 
zapraszamy i wszystkim życzymy powodzenia :)


Dnia 04.12.2018 grupa "Zajączki" wychodzi na Mikołajkowy Koncert Majki Jeżowskaiej :) życzymy udanej zabawy i niezapmnianych wrażeń :) 

Dnia 20.11. 2018 dzieci miały przyjemność brać udział w zajęciach z ciekłym azotem z cyklu "Wściekły, ciekły azot" EDUFAN. Perypetie pluszowego misia


dnia 15.11.2018 nasze przedszkole odiwedził Teatr Arlekin z przedstawieniem "Perypetie pluszowego misia. A już w piątek  oraz poniedziałek bedziemy odchodzić Dzień Pluszowego Misia :)


Kochani rodzice 

Bardzo Państwa prosimy, aby przed wpłatą należnej kwoty za pobyt oraz wyżywienie dziecka w przedszkolu kontaktować się z Panią Intendentką, w celu weryfikacji wpłacanej kwoty. Dziekujemy :)W czwartek 18.10.2018 Pani Krysia i Pani Grażynka organizowały w swojej grupie "Dzień Marchewki".
Dzieci tego dnia przyszły ubrane do przedszkola na pomarańczowo, robiły sok z marchwi i bawiły się :)W naszym przedszkolu nie brakuje atrakcji, dnia 01.10.2018
odwiedził nas Teatr KUFER z przedsztawieniem pt. "Zajączek Bączek"Edufan "Atmosferyczne... podróże kosmiczne"

Dnia 25.09. 2018 dzieci miały przyjemność uczestniczyć w zajęciach przygotowanych przez EDUFAN. Poznawały kosmos oraz atmosferę. 


Zagroda Arletty

Dnia 13.09.2018 odwiedziła nas Pani Arleta ze swoimi zwierzętami. Dzieci miały przyjemność zobaczyć na żywo świnkę wietnamską, kozę, owce oraz dwa psy. Celem spotkania było poznanie wyglądu zwierząt, ich sposobu żywienia, miejsca występowania i zamieszkania. Dodatkową atrakcją była możliwość kormienia zwierząt. Dzieciaki były zachwycone. 

"Pszczółki" i "Tygryski" na wycieczce w gospodarstwie agroturystycznym

"Pszczółki" i "Tygryski" wraz ze swoimi paniami wybrały się na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego w miejscowości Kiełpino. Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji. Były zwiarzątka z wiejskiej zagrody, krowa Klementyna, którą chętne dzieci mogły wydoić, przejażdżka wozem drabiniastym, pieczenie bułek w piecu chlebowym, ognisko z kiełbaskami, a do tego wszystkiego mnóstwo nowych wiadomości dotyczących wiejskich zwierząt, zbóż, narzędzi rolniczych. 


Dzień Dziecka


Z okazji Dnia Dziecka w naszym przedszkolu odbył się specjalny festyn. Imprezę prowadził animator, który porwał dzieci do tańca i śpiewu. Było także sporo zabaw ruchowych i konkursów. To był bardzo udany dzień!

Bal Zielonych

Nasi przedszkolacy mieli okazję pogłębić swoją wiedzę z zakresu ochrony środowiska na zorganizowanym w przedszkolu Balu Zielonych. Były ciekawe konkursy, zagadki, nie zabrakło również wspólnych tańców i wygłupów. Bawiliśmy się świetnie!Edu Fun

Nasi przedszkolacy z wielkim zainteresowaniem uczestniczyli w zajęciach Edu Fun pt. "Tworzę przestrzeń."


Przedszkolny koncert

Nasi przedszkolacy mieli okazję uczestniczyć w przedszkolnym koncercie pt. "Dziecięca orkiestra". Dzieci pogłębiły swoją wiedzę z zakresu muzyki. Miały też szansę śpiewać, tańczyć, grać, poznać różne instrumenty.
Bal karnawałowy


Karnawał trwa, a jak karnawał to i bale! Nasi przedszkolacy uczestniczyli w zorganizowanym w przedszkolu balu karnawałowym. Były tańce, śpiewy, konkursy, a przede wszystkim było wesoło i kolorowo!Pasowanie na przedszkolaka

Dnia 28 listopada odbyło się w naszym przedszkolu uroczyste pasowanie na przedszkolaka. Dzieci z grupy "Misie" zostały oficjalnie włączone do naszej przedszkolnej społeczności. Podczas uroczystości nie zabrakło tańców, piosenek i wierszyków w wykonaniu naszych najmłodszych pociech. 


Nasza Zwyciężczyni konkursu recytatorskiego


Nadia z grupy "Misie" zajęła pierwsze miejsce wśród wszystkich trzylatków biorących udział w konkursie recytatorskim pt."O misiach i liczbach". Nadia recytowała wiersz, który napisała jej mama.Gratulujemy i dziękujemy!!!
Teatrzyk "Przygody Małpki Fiki Miki"

Nasi przedszkolacy wzięli udział w teatrzyku pt. "Przygody Małpki Fiki Miki". Sympatyczna małpka opowiedziała o swoich przygodach, które spotkały ją podczas pewnej podróży. W podróż z Fiki Miki miały okazję wybrać się nasze pociechy. 

Spotkanie ze zwierzątkami

Pewnego dnia w naszym przedszkolu pojawili się niezwykli goście: pieski, kózka, owieczka i świnka. Dzieci z radością karmiły, głaskały, tuliły zwierzątka, nie odstępowały ich na krok. Pani Ania - opiekunka zwierząt udzieliła dzieciom ciekawych informacji na temat życia każdego zwierzątka.


Zajęcia Edu Fun

Różowy piasek? Ależ tak! Podczas zajęć z cyklu Edu Fun nasi przedszkolacy przekonali się o istnieniu różnego rodzaju piasku. Mogli go dotknąć, powąchać, określić jego właściwości. Najciekawszy okazał się piasek hydrofobowy czyli ten, który "nie lubi wody".

Zebranie z Rodzicami 

Dnia 7 września  (czwartek) o godz. 16:30 odbędzie się zebranie ogólne z Panią Dyrektor. Po zebraniu ogólnym odbędą się zebrania grupowe z wychowawcami grup. W zebraniach nie biorą udziału dzieci. Serdecznie zapraszamy wszystkich Rodziców. 

Spotkania adaptacyjno - informacyjne 2017

Serdecznie zapraszamy Rodziców na spotkania adaptacyjno - informacyjne dla nowo przyjętych dzieci z rocznika 2014. Więcej informacji w pliku "Zaproszenie na zajęcia adaptacyjno - informacyjne" w zakładce "Druki do pobrania". Serdecznie zapraszamy!

Festyn

Dzień Dziecka nasi przedszkolacy świętowali podczas specjalnie zorganizowanego dla nich festynu. Były tańce, śpiewy, wspólne zabawy, konkurencje międzygrupowe. Wszyscy świetnie się bawiliśmy!


Przedszkolna wycieczka 

"Pszczółki" i "Tygryski" wzięły udział w przedszkolnej wycieczce pt. "Porozrabiaj z Minionkami". Dzieci wraz z tymi sympatycznymi żółtymi stworkami przemierzyły różne kontynenty. Miały okazję postrzelać z łuku, popływać łódeczkami, przejechać się gokartami, stworzyć minionkowe obrazki. Nie zabrakło również takich atrakcji jak basen z kulkami, zjeżdzalnia czy trampolina. Po powrocie z tej niezwykłej podróży zorganizowane zostały wspólne tańce i konkursy, a wszystko to w towarzystwie Minionków! To był dzień pełen niezapomnianych wrażeń!


Ilustracje do legend morskich

Dzieci z naszego przedszkola miały okazję wykazać się swoimi zdolnościami plastycznymi. Zorganizowany został konkurs, który polegał na wykonaniu pracy plastycznej do jednej z wybranych legend morskich. Technika pracy była dowolna. Przedszkolacy wykazali się niezwykłymi pomysłami i zdolnościami. Za udzial w konkursie dzieci otrzymały dyplomy i nagrody, a ich prace można było podziwiać na wystawie w Miejskiej Bibliotece Publicznej. 


Dzień Ziemi

Jak co roku z okazji Dnia Ziemi odbył się w naszym przedszkolu Bal Zielonych. Nasi przedszkolacy przebrani w zielone stroje aktywnie wzięli udział również w tegorocznej imprezie. Było mnóstwo wspólnych tańców, piosenek, zabaw i niespodzianek. Nie zabrakło również konkursów, podczas których dzieci wzbogacały swoją wiedzę na temat ochrony przyrody. Podczas balu każdy został mianowany na przyjaciela przyrody. Teatrzyk "Chrzest morski"

Dnia 11 maja dzieci ze wszystkich grup uczestniczyły w przedstawieniu pt. "Chrzest morski". Była to doskonała okazja do pogłębienia wiedzy o naszym morzu. Podczas przedstawienia dzieci nauczyły się nowych morskich piosenek, a także wzięły udział w przygotowanych dla nich konkursach. 
Zwiedzamy Muzeum Miasta Gdyni

"Pszczółki" i "Tygryski" wybrały się na wycieczkę do Muzeum Miasta Gdyni. Dzieci pogłębiały swoją wiedzę o naszym mieście podczas lekcji muzealnej pt. "Gdynia: widzę, słyszę, czuję". Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem naszych przedszkolaków.


Plebiscyt "Przedszkole  Roku 2017" "Nauczycielka Przedszkola Roku 2017"

Kochani! Nasze przedszkole oraz nauczycielki pracujące w naszym przedszkolu biorą udział w plebiscycie organizowanym przez Dziennik Bałtycki. Walczymy o miano "Przedszkole Roku 2017" a nauczycielki o tytuł "Nauczycielka Przedszkola Roku 2017". Serdecznie zachęcamy do wysyłania smsów.
Głosuj na nasz przedszkole! SMS PA.129 nr 72355
Głosuj na nasze nauczycielki:
Grażyna Kowalska SMS PE.505 nr 72355
Beata Chmielowiec - Kowalska SMS PE.504 nr 72355
Ewa Makowska SMS PE.507 nr 72355
Magdalena Szczygielska SMS PE.506 nr 72355
Krystyna Matusiak SMS PE.508 nr 72355
Termin głosowania: 12 maja godz. 21:00Gazetka przedszkolna

Drodzy Rodzice! Teraz gazetka przedszkolna dostępna jest również w wersji elektronicznej w zakładce "Druki do pobrania". Zachęcamy do czytania. 

Terminy przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego

Uwaga Rodzice! W zakładce "Druki do pobrania" znajduje się plik, w którym podane są dokładne zasady i terminy związane z rekrutacją na rok szkolny 2017/2018. Znajduje się tam też wniosek o przyjęcie dziecka do przedszkola, a także różnego rodzaju oświadczenia.

Zajęcia Edu Fun

Podczas kolejnych zajęć Edu Fun nasi przedszkolacy dowiedzieli się na czym polega praca detektywa. Zapoznali się z działaniem wykrywacza metalu, wykrywacza kłamstw, a także dowiedzieli się co to są linie papilarne. Były to bardzo ciekawe zajęcia, po których pojawiło się ze strony dzieci mnóstwo pytań.  

Pierwszy dzień wiosny

Na pierwszy dzień wiosny nasi przedszkolacy czekali z wielką niecierpliwością. W końcu się doczekali! Tego dnia wszystkie grupy wyszły do ogrodu z wykonaną wcześniej Marzanną. Wiosennymi piosenkami i okrzykami przywitaliśmy wiosnę. Po powrocie do przedszkola dzieci założyły własne hodowle wiosennych kwiatów i ziół. Rekrutacja 2017/2018

Informujemy, iż rekrutacja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych na rok szkolny 2017/2018 rozpoczyna się 30 marca 2017r. Tego dnia na stronie www.gdynia.pl/rekrutacja dostępny będzie szczegółowy terminarz z opisem całej procedury rekrutacji.

Zebranie z Rodzicami grupa I i II

Dnia 2 marca (czwartek) odbędą się zebrania grupowe dla Rodziców dzieci z grupy I i II. Grupa I godz. 16:00, grupa II godz. 16:30. Serdecznie zapraszamy!

Zebranie z Rodzicami grupa III i IV

Dnia 21lutego (wtorek) o godzinie 16:00 odbędą  się zebrania grupowe dla Rodziców dzieci z grupy III i IV. Podczas zebrań zaprezentowane zostaną oferty dwóch szkół - Szkoły Podstawowej nr 26 i Szkoły Podstawowej nr 21.

Edu Fun

W lutym podczas pokazu Edu Fun nasi przedszkolacy przekonali się jak fascynująca może być chemia. W formie zabawnego show zaprezentowane zostały różne kolorowe i widowiskowe chemiczne niespodzianki. 
Bal karnawałowy

Dnia 11 stycznia o godzinie 9:00 odbędzie się Bal karnawałowy dla dzieci ze wszystkich grup. Mile widziane przebrania. Serdecznie zapraszamy :)

Przedszkolna Wigilia

Dnia 22 grudnia (czwartek) odbędzie się spotkanie wigilijne dla wszystkich naszych przedszkolaków oraz pracowników. Prosimy o odświętny ubiór dzieci.

Zwycięstwo na zawodach sportowych!

Dnia 4 grudnia przedszkolacy z najstarszej gupy godnie reprezentowali nasze przedszkole na zawodach sportowych organizowanych przez Radę Dzielnicy. Zdobyli pierwsze miejsce! Serdeczne gratulacje dla naszych wysportowanych "Tygrysków"!

Przedszkolna Biblioteka

Serdecznie zachęcamy do korzystania z naszej przedszkolnej Biblioteki. Zapraszamy wszystkich Rodziców do zapoznania się z regulaminem i korzystania z naszych książkowych zbiorów.Teatr QFER przedstawia "Królewnę Śnieżkę i siedmiu krasnoludków". W rolę głównych bohaterów wcielili się sami nasi przedszkolacy, brawo dla nich!

Teatr Gargulec 

Dnia 22 września dzieci ze wszystkich naszych grup wzięły udział w przedstawieniu "Zaczarowany koszyczek" - teatr Gargulec. Śmiechu było co niemiara :)


Zebranie z Rodzicami!

Dnia 7 września (środa) 2016r. o godz. 16:30 odbędzie się zebranie ogólne z Panią Dyrektor w sali grupy II. Po nim odbędą się spotkania grupowe z wychowawcami danych grup. Prosimy o udział w zebraniu bez dzieci. Serdecznie zapraszamy wszystkich Rodziców :)

Festyn z okazji Dnia Dziecka

W ten szczególny dzień dzieci ze wszystkich naszych grup wzięły udział w festynie zorganizowanym w przedszkolnym ogrodzie. Były tańce, konkursy, śpiewy i wspólne zabawy. Był to dzień pełen radości, niespodzianek i niezapomnianych wrazeń! Życzymy naszym przedszkolakom aby zawsze byli tacy radośni jak dzisiaj :)


Zaproszenie dla Rodziców na spotkania adaptacyjno - informacyjne

Szanowni Rodzice! Na przełomie maja i czerwca odbędą się w naszym przedszkolu spotkania adaptacyjno - informacyjne. Pierwsze spotkanie z Panią Dyrektor odbędzie się 31 maja o godz. 16:00. Kolejne spotkania 2 i 7 czerwca o godz. 16:00. Więcej informacji o spotkaniach znajduje się w pliku "Zaproszenie dla Rodziców na spotkania adaptacyjno - informacyjne" w zakładce "Druki do pobrania". Serdecznie zapraszamy!

Przegląd piosenki "Morzem malowane"

Dnia 9 czerwca reprezentanci naszego przedszkola wezmą udział w Przeglądzie piosenki "Morzem malowane". Główny patronat medialny przeglądu to Radio Gdańsk. Więcej informacji o przegladzie znajduje się na stronie internetowej: http://radiogdansk.pl/index.php/kalendarz-imprez.html?item=event&cid=3168&title=morzem-malowane. Trzymajmy kciuki za naszych przedszkolaków!


Z wizytą w straży pożarnej

Chcę zostać strażakiem - stwierdził niejeden nasz przedszkolak po wizycie w gdyńskiej Państwowej Straży Pożarnej. Wszyscy przedszkolacy z wielkim zainteresowaniem słuchali opowiadań strażaków o ich pracy. Wszyscy mieli okazję dokładnie zobaczyć wnętrze wozu strażackiego, przymierzyć kask, a także operować wężem strażackim. 
 

Z wizytą w bibliotece

Już wszystkie "Zajączki" wiedzą, że warto wybrać się co jakiś czas do biblioteki. Podczas wizyty w bibliotece miejskiej nasi przedszkolacy byli zachwyceni urządzonym tam kącikiem dla dzieci. Było tak kolorowo, a na półkach tyle ciekawych książek z fantastycznymi obrazkami.

Teatr "Co nie co" przedstawia: "Psotna Anka Jagodzianka"

Dnia 28 kwietnia naszych przedszkolaków zabawiali aktorzy teatru "Co nie co" w przedstawieniu pt. "Psotna Anka Jagodzianka". W rolę aktorów mogli wcielić się także nasi przedszkolacy z najstarszych grup. 


Kampania ZACZYTANI - oddaj książkę, stwórz bibliotekę, zainspiruj innych


Nasze przedszkole przyłączyło się do największego w Polsce poruszenia społecznego promującego czytelnictwo. Wspieramy kampanię „Zaczytani”. Jest to ogólnopolska kampania społeczna, dzięki której powstanie mnóstwo bibliotek w szpitalach, domach dziecka i hospicjach. Akcja kampanii polega na Wielkiej Zbiórce Książek dla dzieci i młodzieży, która odbywa się w 5 miastach, m. in. w Trójmieście w dniach 22.04. – 23. 05. 2016r. Serdecznie zachęcamy wszystkich Rodziców naszych przedszkolaków do wzięcia udziału w tej akcji. Wystarczy przynieść do naszej placówki wybraną książkę i umieścić ją w specjalnym pojemniku, który znajduje się w holu przedszkola. 


Bal zielonych

Dnia 20 kwietnia odbył się w naszym przedszkolu BAL ZIELONYCH. Wzięły w nim udział dzieci ze wszystkich grup. Podczas balu odbyły się różne konkursy dotyczące wiedzy z zakresu ekologii. Dzieci wykazały się bardzo dużą wiedzą. Nie zabrakło również wspólnych tańców i śpiewów. Na koniec balu wszyscy zdeklarowali się dbać jak najlepiej o naszą planetę, przez co wszyscy otrzymali miano przyjaciela Ziemi.


Konkurs recytatorski

W Przedszkolu Nr 4 odbył się konkurs recytatorski "Morskie opowieści" przeznaczony dla dzieci w wieku 3-5 lat. Nasze przedszkole reprezentowali: Weronika Grala, Zuzanna Jukiel oraz Jaś Puszkin, który zdobył wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy udanych występów!


Konkurs plastyczny

W Przedszkolu Nr 14 odbył się konkurs plastyczny "Herb Gdyni", który przeznaczony był dla dzieci z rocznika 2010 i 2011 z placówek przedszkolnych w Gdyni. W kategorii "Rocznik 2010" I miejsce zdobyła reprezentantka naszego przedszkola Paulina Wróblewska, a wyróżnienie przyznano Natalce Miklas. Serdeczne gratulacje dla naszych dziewczyn!
Rekrutacja 2016/2017

Szanowni Rodzice! Przypominamy o zbliżającym się terminie rozpoczęcia rekrutacji do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Miasto Gdynia. Rekrutacja rozpocznie się już 14 marca. Strona internetowa dla rodziców kandydatów do rekrutacji to: www.gdynia.pl/rekrutacja

Spotkanie z psychologiem

Dnia 9 marca (środa) 2016r. o godz. 16:30 odbędzie się spotkanie z psychologiem dla rodziców dzieci z rocznika 2010. Temat spotkania: GOTOWOŚĆ SZKOLNA. Serdecznie zapraszamy!

"Pszczółki" i "Tygryski" w teatrze

Dnia 5 lutego 2016r. dzieci z grupy III i IV ze swoimi nauczycielkami wybrały się do Teatru Miejskiego w Gdyni na spektakl pt. "Królewna Śnieżka". Do przedszkola wrócili pełni pozytywnych wrażeń i emocji.
Jasełka w wykonaniu "Tygrysków"

Dzieci z grupy IV wystąpiły na naszej przedszkolnej scenie przedstawiając historię narodzin Chrystusa, czyli tzw. jasełka. Każdy bardzo dobrze wypadł odgrywając swoją rolę. Aniołki zachwycały wszystkich pięknym śpiewem, Maryja z wielką czułością tuliła w swoich ramionach narodzone Dziecię, a pastuszkowie obdarzali wszystkich szczerym uśmiechem. Gratulujemy "Tygryskom" takich zdolności aktorskich!


Teatr Gargulec przedstawia: "Sikorka Agatka"

Dnia 04 lutego 2016r. oglądaliśmy w naszym przedszkolu przedstawienie pt. "Sikorka Agatka". Dzieci w wielkim skupieniu obserwowały występujących przed nimi aktorów, a niektóre miały szansę same zaprezentować się na scenie.
Przesiewowe badania słuchu

Dnia 12 lutego (piątek) 2016r. i 19 lutego (piątek) 2016r. odbędą się przesiewowe badania słuchu dla dzieci z roczników: 2009, 2010, 2011. Badania zostaną przeprowadzone przez specjalistów z Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej Nr 1 w Gdyni.

Spotkanie z Rodzicami grupa III i IV

Dnia 11 lutego (czwartek) 2016r. o godz. 16:30 odbędą się spotkania grupowe z Rodzicami dzieci grupy III "Pszczółki" i grupy IV "Tygryski". Serdecznie zapraszamy :)

Rekrutacja 2016/2017

Drodzy Rodzice, zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem rekrutacji na rok szkolny 2016/2017 oraz kryteriami naboru. Informacja znajduje się na naszej stronie w zakładce "Druki do pobrania".

Spotkanie z Rodzicami

Dnia 9 lutego (wtorek) 2016r. odbędą się spotkania grupowe z Rodzicami dzieci grupy I "Misie" i grupy II "Zajączki". Grupa "Misie" godz. 16:00. Grupa "Zajączki" po spotkaniu z psychologiem - około godz. 17:00.

Spotkanie z psychologiem

Dnia 9 lutego (wtorek) 2016r. o godz. 16:30 odbędzie się w naszym przedszkolu spotkanie z psychologiem z Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej Nr 1. Temat spotkania - Typy postaw rodzicielskich i konsekwencje wynikające z ich stosowania. Funkcje wychowawcze rodziny. Zapraszamy Rodziców wszystkich naszych przedszkolaków. 

Chemiczne mini SHOW

Dnia 14 stycznia 2016r.  "Misie" i "Zajączki" uczestniczyły w pokazie fascynujących doświadczeń z cyklu zajęć Edu Fun. Dzieci z wielkim zainteresowaniem obserwowały przedstawiane im doświadczenia. Spotkanie wigilijne

Dnia 21 grudnia 2015r. odbyło się w naszym przedszkolu spotkanie wigilijne dla dzieci z wszystkich grup oraz pracowników przedszkola. Po wzajemnym złożeniu sobie życzeń i podzieleniu się opłatkiem wszyscy zasiedli do stołu. Nie zabrakło wspólnego śpiewania kolęd i pastorałek. Odwiedził nas także Święty Mikołaj, który obdarował każdego przedszkolaka miłym upominkiem. 

Spotkanie z psychologiem

Dnia 12 stycznia (wtorek) 2016r. o godz. 16:30 odbędzie się
w naszym przedszkolu spotkanie z psychologiem. Temat spotkania - DZIECI POTRZEBUJĄ GRANIC. Serdecznie zapraszamy Rodziców wszystkich naszych przedszkolaków :)


Bal karnawałowy


Dnia 13 stycznia (środa) 2016r. odbędzie się w naszym przedszkolu bal karnawałowy dla dzieci z wszystkich grup. Przebrania mile widziane :) Zapraszamy!

Mikołajki w grupie II


Data aktualizacji: 07-12-15 21:30

Światowy Dzień Pluszowego Misia

Grupa I ze swoimi ukochanymi misiami"Pszczółki" świętują ze swoimi misiami

Data aktualizacji: 25-11-15 21:30

Zawody sportowe organizowane przez Radę Dzielnicy

Po niesamowitych emocjach sportowych i ostrej rywalizacji, nasze przedszkole zajęło II miejsce.

 

Data aktualizacji: 19-11-15 21:30

Wizyta w szkole muzycznej

W oczekiwaniu na koncert...


Data aktualizacji: 11-11-15 21:30

Warzywne kukiełki Tygrysków

U Tygrysków warzywne kukiełki w kąciku przyrody. Tygryski zdrowo sie odżywiają. Przyrządzają sałatkę owocową.


Data aktualizacji: 20-10-15 21:30

Wizyta policjantów z psami tropiącymi


Data aktualizacji: 07-10-15 21:30

Spotkanie Absolwentów Przedszkola

Dnia 25.09.2015r. odbyło się spotkanie Absolwentów Naszego Przedszkola, rocznik 2014. Radość ze spotkania była wielka :)


Data aktualizacji: 26-09-15 21:30 

Teatrzyk Qfer przedstawia: "Alibaba i czterdziestu rozbójników"

Dnia 24 września 2015r. w naszym przedszkolu oglądaliśmy przedstawianie pt. "Alibaba i czterdziestu rozbójników." Dzieci występowały na scenie wypróbowując  swoje fantastyczne umiejętności aktorskie. Małym odważnym aktorom serdecznie gratulujemy!!!

 

  Data aktualizacji: 24-09-15 21:30

Badanie przesiewowe pod kątem wad postawy

Dnia 22.09.2015r. o godz. 9.00. odbędzie się w naszym przedszkolu badanie przesiewowe pod kątem wad postawy.

Data aktualizacji: 17-09-15 21:06

Zebranie z Rodzicami

Dnia 03.09.2015r. o godz. 16.30. odbędzie się zebranie z rodzicami. Po zebraniu ogólnym zapraszamy na ZEBRANIA GRUPOWE. Prosimy o uczestnictwo w zebraniu bez dzieci. ZAPRASZAMY!

Data aktualizacji: 27-08-15 13:26

Zajęcia adaptacyjne

Serdecznie zapraszamy na spotkanie adaptacyjne dla nowoprzyjętych dzieci, które odbędzie się w dniach:

02.06.15r. godz.16.00.

09.06.15r. godz.16.00.

15.06.15r. godz.16.00.

- poznanie przedszkola, zabawy ruchowe integrujace dzieci, rodziców i panie pracujące w grupie.

Informacja dot. adaptacji dla rodziców

 Data aktualizacji: 26-05-15 20:32

Festyn z okazji Dnia Dziecka

W dniu 11.06.15r. (czwartek) o godz. 9:30 odbędzie się w Naszym Przedszkolu z okazji Dnia Dziecka festyn prowadzony przez aktorów teatru "Co Nieco".

* Jeżeli będzie sprzyjająca pogoda (brak deszczu) festyn odbędzie się w ogrodzie ( zapraszamy również chętnych Rodziców).

* Przy niesprzyjającej pogodzie festyn w sali gimnastycznej (bez udziału Rodziców).

Czas trwania: 1,5h

 Data aktualizacji: 02-06-15 21:13

Harmonogram uroczystości

Zakończenie roku szkolnego
16.06.15r. godz. 15.00. - grupa I
18.06.15r. godz. 15.30. - grupa II
23.06.15r. godz. 15.30. - grupa IV
25.06.15r. godz. 15.00. - grupa III

 Data aktualizacji: 26-05-15 19:59

Spotkanie z Edu fun w grupie "Tygrysków"
Podczas wspaniałych zabaw z Edu fun  uczyliśmy się o elektryczności,  dowiedzieliśmy się czym jest elektrostatyka.
 
Data aktualizacji: 22-04-15 20:08

Wycieczka całej grupy Tygryski do Multikina

 Dzieci poznały zasady funkcjonowania kina od kulis oraz brały udział w grach, zabawach oraz konkursach. 
Data aktualizacji: 22-04-15 19:59

Bal Zielonych
Dnia 29 kwietnia (środa) o godz. 9:00 odbędzie się w naszym przedszkolu "Bal Zielonych" dla dzieci z wszystkich grup. Prosimy o ubranie dzieci na zielono :)
 
Data aktualizacji: 09-04-15 13:26 
 
Spotkanie z psychologiem
Zapraszamy rodziców dzieci z grupy III i IV na wykład pt. "O dojrzałości szkolnej", który odbędzie się dnia 28 kwietnia (wtorek) o godz. 16:30
 
Data aktualizacji: 09-04-15 13:21
 
Składanie wypełnionych KART ZAPISU DZIECKA do przedszkola oraz dokumentów potwierdzających wybór danego kryterium w przedszkolu pierwszego wyboru w godzinach:
pn 8-12
wt, śr.,cz., pt.,  8-16
W gabinecie Dyrektora lub Intendenta. UWAGA! Dnia 15 kwietnia 2015 roku kartę z załącznikami składamy do godz. 15.00.
 
Data aktualizacji: 01-04-15 08:26

Ciekły azot w grupie Misiów "Temperatura, czyli jak zimny jest ciekły azot?"  Pokaz z wykorzystaniem ciekłego azotu.Skraplanie powietrza,zmniejszanie balonów,pokaz lewitacji, mrożenia kwiatów,gumy,metalu przeprowadzony przez  Centrum Interaktywnej Edukacji i Zabawy "Edu Fun"

Data aktualizacji: 11-03-2015 21:39 

Prelekcja "Kochaj i wymagaj."
Drodzy Rodzice! Dnia 19 lutego 2015r. o godz. 16.30. odbędzie się w naszym przedszkolu prelekcja prowadzona przez specjalistów z Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej pt. "Kochaj i wymagaj."
Serdecznie zapraszamy!
 
Data aktualizacji: 12-02-2015 14:14
 
Przesiewowe badanie słuchu
Dnia 16 stycznia (piątek) od godz. 8:30 w ramach Programu "Słyszę", odbędzie się w naszym przedszkolu przesiewowe badanie słuchu dla dzieci 4,5 i 6-letnich. Badanie przeprowadzą specjaliści z Poradnii Psychologiczno - Pedagogicznej.

"Bal Karnawałowy"
Dnia 21 stycznia (środa) 2015r. odbędzie się w naszym przedszkolu bal karnawałowy dla dzieci z wszystkich grup. Przebrania mile widziane :) Zapraszamy!
 
Data aktualizacji: 13-01-2015 13:40

"Mikołajkowy zlot" 
Dnia 6 grudnia przyjechały Mikołaje, stu ich było i świetnie się bawiło."Święto Misia"
Święto Misia - nasze ukochane misie(i nie tylko misie) w dniu swojego święta przeżyły z nami w przedszkolu wspaniałe chwile.Zabawom nie było końca, było wesoło, miło i słodko za sprawą miodku."Zajączki malują obrazy"
Jesteśmy malarzami-okazuje się że malowanie obrazów to nie taka łatwa sprawa ,ale nam się udało! Prawda że piękne?!Halloween w grupie Tygrysków
Zabawa była wspaniała, a nasze przedszkole odwiedził sam hrabia Dracula.


 

"Misie" mają odlot

Latamy naszym samolotem tam i z powrotem do góry, do góry do słoneczka i w chmury.

Data powstania: 2014-10-07 19:47

"Tygryski" robią sałatkę jarzynową

We wrześniu dzieci samodzielnie pokroiły ugotowane warzywa i zrobiły sałatkę jarzynową. Wszystkim bardzo smakowała:)

 

Data powstania: 2014-10-07 19:26

"Pszczółki" na wycieczce w Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni


Data powstania: 2014-09-28 18:18

W sali u "Zajączków"  

Teraz jesteśmy już "Zajączkami"-razem bawimy się, pracujemy,świętujemy i zawieramy nowe przyjaźnie.

Data powstania: 2014-09-28 19:18

Budżet obywatelski dla naszego przedszkola

Drodzy Rodzice, dziękujemy za wzięcie udziału w  projekcie: "Budżet obywatelski dla naszego przedszkole". Dzięki Waszym podpisom, kwiaty upiększają nasz przedszkolny ogród i taras.

Dziękujemy!

 

 


Data powstania: 2014-09-25 22:18

Zebranie z rodzicami

Dnia 09.09.2014 r. o godz. 16.30. odbędzie się zebranie z rodzicami. Po zebraniu ogólnym zapraszamy na ZEBRANIA GRUPOWE. Prosimy o uczestnictwo w zebraniu bez dzieci. ZAPRASZAMY!

Data powstania: 2014-09-02 22:18

Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015

W poniedziałek 1.09.214 r. rozpoczynamy nowy rok szkolny.Będzie jak zwykle mnóstwo zabawy i poznawania świata. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci! Czekamy na Was!

- Nauczyciele oraz pracownicy przedszkola,

Data powastania: 2014-08-28 21:59

Wakacje w przedszkolu

W naszym przedszkolu wakacje to okres wzmożonego szaleństwa. Dzieci chodzą ze szczurami, plecakami oraz workami foliowymi na głowach, śpią gdzie popadnie, malują się oraz czarują, doprowadzając przy tym nauczycieli do łez...ze szczęścia oczywiście:)) Zapraszamy do odwiedzania naszej galerii internetowej!

Data powastania: 2014-07-28 21:37

Spotkanie adaptacyjne
Serdecznie zapraszamy na spotkanie adaptacyjne dla nowoprzyjętych dzieci, które odbędzie się we wtorek 17.06.2014, o godz.16.00. - poznanie przedszkola, zabawy ruchowe integrujace dzieci, rodziców i panie pracujące w grupie.

Data powastania: 2014-06-12 21:37

ZEBRANIE RODZICÓW DZIECI NOWOPRZYJĘTYCH

Serdecznie zapraszamy rodziców nowoprzyjętych dzieci na zebranie informacyjne, które odbędzie się w poniedziałek 16.06.14r. o godz.16.00. Prosimy o przyjście bez dzieci i 100% frekwencję.

Data powastania: 2014-06-12 21:25

REKRUTACJA

Rekrutacja została zakończona dnia 5.06.14r. Listy dzieci przyjętych i nieprzyjętych znajdują się na drzwiach wewnątrz przedszkola.Serdecznie zapraszamy

Data powastania: 2014-06-12 21:18

ORGANIZACJA UROCZYSTOŚCI PRZEDSZKOLNYCH  

DZIEŃ MAMY I TATY:

GRUPA I - 28.05.14 GODZ. 15.45.
GRUPA II - 28.05.14 GODZ. 14.30.
GRUPA III - 27.05.14 GODZ.15.30
GRUPA IV - 24.06.14 GODZ.16.30.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

WYCIECZKI:
05.06.14 ZAPLANOWANA JEST WYCIECZKA DO ZOO - DLA GRUPY I i II
12.06.14 WYCIECZKA DO KNIEWA NA STRUSIĄ FARMĘ - GRUPA III i IV

Data powstania: 26-05-2014 23:48

KONKURS PLASTYCZNY "BOHATEROWIE ULUBIONYCH BAJEK"- ROZSTRZYGNIĘTY.NAGRODY ZOSTAŁY ROZDANE. SERDECZNIE GRATULUJEMY!

Data powstania: 20-05-2014 00:22

KONKURS PLASTYCZNY "BOHATEROWIE ULUBIONYCH BAJEK"- ROZSTRZYGNIĘTY.

Komisja w składzie:

  1. Magdalena Szczukiewicz – przewodniczący komisji

  2. Beata Chmielowiec- Kowalska – członek komisji

  3. Irena Tomaszek – członek komisji

dnia 09.05.2014 r. wyłoniła spośród uczestników konkursu plastycznego p.t.”Bohaterowie ulubionych bajek”, następujące osoby:

 

Miejsce I – Julia Wasilewska, Przedszkole nr 48, “Pszczółka Maja”;

Paula Grzegorska, Przedszkole nr 51, “Czerwony Kapturek”;

 

 Miejsce II – Amelia Daszewska, Przedszkole nr 28, “Syrenka Arielka”;

Wiktoria Janiszewska, Przedszkole nr 14 , “Królewna Śnieżka”;

 

Miejsce III – Julia Kleina, Przedszkole nr 14, “Syrenka Arielka”;

Paulina Lenarczyk, Przedszkole nr 51 , Koziołek Matołek”;

 

Wyróżnienia:

  1. Julia Kowalska, Przedszkole nr 28, “Calineczka”;

  2. Maja Gładkowaska, Przedszkole nr 51, “Mała Syrenka”;

  3. Milena Lachowicz, Przedszkole nr 5, “Mała Syrenka”;

  4. Wiktoria Fiedler, Przesszkole nr 11, “Kucyk Pony”;

  5. Wiktoria Makurat, Przedszkole nr 35, “Kot w butach”;

 

Na konkurs plastyczny p.t. “Bohaterowie ulubionych bajek” wpłynęły 23 prace.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają pamiątkowe dyplomy a zwycięscy oraz dzieci wyróżnione otrzymują nagrody ksiażkowe.

 

Data powstania: 14-05-2014 19:27


TYGRYSKI W KOSMOSIE
Grupa Tygrysków z Przedszkola nr 51 w Gdyni po pomyślnym skonstruowaniu własnych rakiet odbyła niezapomnianą podróż kosmiczną.PRZEDSZKOLE NR 51 OGŁASZA KONKURS PLASTYCZNY "BOHATEROWIE ULUBIONYCH BAJEK".


ORGANIZATOR KONKURSU:
Przedszkole Nr 51
ul. Władysława IV 52
81- 384 Gdynia
Tel. 58 620 85 03   
www.przedszkole51gdynia.edu.pl

CELE KONKURSU:
Popularyzacja bohaterów literatury dziecięcej;
Rozwijanie wyobraźni i inwencji twórczej dzieci;
Rozwijanie zainteresowań różnymi technikami plastycznymi;
Wzbogacanie edukacji czytelniczej wśród rodziców i dzieci;

UCZESTNICY:
Konkurs przeznaczony jest dla dzieci 5 i 6- letnich z gdyńskich przedszkoli.

REGULAMIN KONKURSU:
1.Prace mogą być wykonane w dowolnej, płaskiej technice plastycznej;
2.Format prac: A 4 lub A 3;
3.Prosimy o przesyłanie prac nieoprawionych, płasko zapakowanych;
4.Z każdego przedszkola można nadesłać maksymalnie 3 prace;
5.Prac zbiorowych nie przyjmujemy;
6.Każda praca powinna być czytelnie opisana pismem drukowanym;
- Imię i nazwisko autora pracy;
- Wiek;
- Imię i nazwisko nauczyciela / opiekuna pod kierunkiem, którego
  uczestnik konkursu przygotował pracę;
- Placówka, adres, telefon, adres e-mail;
7.Udział w konkursie oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych
 osobowych uczestników konkursu oraz danych przedszkola w celach
promocyjnych, publikacjach wydawanych przez Organizatora oraz w internecie;
(zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 roku,
Dz. U. Nr 101, poz. 926 z 2002 r., z późn. zm.)
8.Terminarz konkursu: nadsyłanie prac do 30 kwietnia 2014r.
Uwaga: nie decyduje data stempla pocztowego!
Na adres:

Przedszkole Nr 51
ul. Władysława IV 52
81- 384 Gdynia

z dopiskiem:
“Bohaterowie ulubionych bajek” – konkurs plastyczny

9.Uczestnicy przesyłają prace na koszt własny. O wynikach konkursu laureaci
zostaną powiadomieni drogą elektroniczna lub telefonicznie do 9 maja 2014r.
Protokół jury z wynikami konkursu oraz wystawa prac będą zamieszczone na
stronie internetowej Przedszkola Nr 51 w Gdyni: www.przedszkole51gdynia.edu.pl
10.Planowany wernisaż i wręczenie nagród: 15 maja 2014 w Przedszkolu Nr 51
w Gdyni.
11.Laureaci konkursu otrzymają nagrody oraz dyplomy.
12.Wszyscy uczestnicy konkursu oraz ich opiekunowie otrzymają pisemne
podziękowania.
13.Uwagi końcowe:
- Nadesłanych prac nie zwracamy;
- Prace przechodzą na własność organizatorów, którzy zastrzegają sobie
  możliwość ich publikowania i ekspozycji bez zgody autora i bez
  uiszczania honorariów;
- Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do udostępniania nadesłanych
  do konkursu prac wszystkim innym zainteresowanym instytucjom oraz
  do wykorzystania ich do celów własnych;
- Prace niezgodne z regulaminem, zniszczone w wyniku niewłaściwego
  opakowania nie będą brane pod uwagę;
- Decyzja jury jest niepodważalna;
- Nadesłanie prac na konkurs jest równoznaczne z uznaniem warunków
  niniejszego regulaminu.

DYREKTOR
mgr Magdalena Szczukiewicz

Data powstania: 06-04-2014 22:57


Od 1 kwietnia rozpoczynamy rekrutację, która w 2014 roku odbywa się według reguł określonych przez Sejm w ustawie o systemie oświaty.


I. Rekrutacja obejmuje dzieci, które wcześniej nie korzystały z oferty przedszkolnej, przede wszystkim dzieci 3-letnie (nowe grupy), a uzupełniająca obejmie dzieci 4-letnie, ewentualnie także dzieci 5-letnie.

II. Rodzice wskazują we wniosku 3 przedszkola wg przyjętych przez siebie preferencji.

III. Wniosek należy złożyć w przedszkolu pierwszego wyboru.

IV. Harmonogram.

 lp.  Termin  Rodzaj czynności
 1  
od 25. III. do 31.III .2014r.
Składanie deklaracji o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego
 2  

od 27.III.2014r.


Pobór wniosków z placówki lub ze strony internetowej

www.gdynia.pl/rekrutacja
 3 od 1. IV do 22. IV. 2014r. Składanie wniosków wraz z załącznikami w przedszkolu pierwszego wyboru
 4 5. VI. 2014r. godz. 12.00 Podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych
 5 5.VI 2014r. godz. 15.00 Podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych
 6 od 6. VI. do 12.VI. 2014r. Możliwość złożenia wniosków o sporządzenie uzasadnienia odmowy przyjęcia
 7 od 13. VI. do 17.VI. 2014r. Przygotowanie i wydanie uzasadnienia odmowy przyjęcia
 8 od 18. VI. do 24. VI. 2014r. Możliwość złożenia do dyrektora odwołania od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej wyrażonego w pisemnym uzasadnieniu odmowy przyjęcia
 9 od 25.VI. do 1. VII. 2014r.   Rozstrzygnięcie przez dyrektora odwołania od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej wyrażonego w pisemnym uzasadnieniu odmowy przyjęcia.
 10 po 14. VIII. 2014r. Rozpoczęcie procedury rekrutacji kandydatów zamieszkałych poza obzsarem II etapu rekrutacji .

V. Etapy.
W pierwszej kolejności kwalifikowane do przyjęcia są dzieci wg kryteriów określonych w ustawie o systemie oświaty. Są to następujące kryteria:

 Lp.  Kryterium  Oświadczenie / dokument
 1 Wielodzietność rodziny kandydata  Oświadczenie o wielodzietności rodziny kandydata (rodzina wychowująca troje i więcej dzieci) - załącznik nr 1
 2 Niepełnosprawność kandydata Orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego * wydane ze względu na niepełnosprawność, orzeczenie o niepełnosprawności lub o stopniu niepełnosprawności lub orzeczenie równoważne w rozumieniu przepisów ustawy  z dnia 27 sierpnia 1997 o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz.U. z 2011 Nr 127, poz.721 z póz.zm.)
 3 Niepełnosprawność jednego z rodziców kandydata
 4 Niepełnosprawność obojga rodziców
 5 Niepełnosprawność rodzeństwa kandydata
 6 Samotne wychowywanie kandydata
w rodzinie
Prawomocny wyrok sądu rodzinnego * orzekający rozwód lub separację lub akt zgonu oraz oświadczenie o samotnym wychowywaniu dziecka oraz niewychowywaniu żadnego dziecka wspólnie z jego rodzicem - załącznik nr 2
 7 Objęcie kandydata pieczą zastępczą Dokument poświadczający objęcie dziecka piecza * zastępcza zgodnie z ustawą z dnia 9 czerwca 2011r
o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczych
(Dz.U z 2013 poz.135 z póz.zm.)

Następnie będą przyjmowane dzieci wg sumy punktów uzyskanej za spełniania kryteriów określonych przez dyrektorów przedszkoli i gdyński samorząd.

Są to następujące kryteria:

 Lp.  Kryterium  Oświadczenie / dokument  Spełnianie
 kryterium
(wpisać znak x  w odpowiednie
miejsce)
 Punktacja
 Tak  Nie
 1 Dziecko obojga rodziców pracujących/ rodziców studiujących/uczących się
w systemie dziennym
Oświadczenie o zatrudnieniu lub oświadczenie o odbywaniu stacjonarnych studiów wyższych lub doktoranckich - załącznik nr 3      50
 2 Dziecko, którego rodzic / rodzice / prawny opiekun / prawni opiekunowie rozliczają podatek dochodowy od osób fizycznych w Urzędzie Skarbowym na terenie Miasta Gdynia Oświadczenie o rozliczaniu podatku dochodowego od osób fizycznych w Urzędzie Skarbowym na terenie Miasta Gdynia - załącznik nr 4      20
 3 Dziecko posiadające rodzeństwo
w przedszkolu
Ustala komisja rekrutacyjna      10
 4 Dziecko zgłoszone na pobyt powyżej 8 godzin (poza oddziałami, których organizacja zaplanowana jest na 5 godzin)      10
 5 Szczególne zdarzenie losowe mające wpływ na sytuację rodzinną dziecka uzasadniające przyjęcie dziecka do przedszkola Oświadczenie opisujące i potwierdzające zaistniałe zdarzenie losowe uzasadniające konieczność uczęszczania dziecka do przedszkola
- załącznik nr 5
     4
 6 Położenie przedszkola na trasie dojazdu lub w bliskiej odległości od miejsca pracy / nauki rodzica / opiekuna prawnego Oświadczenie o miejscu i adresie zakładu pracy - załącznik nr 6      6

Forma potwierdzenia spełniania kryteriów opisana jest w powyżej przedstawionych tabelach: są to oświadczenia, względnie wskazane dokumenty.

W przypadku wyboru przedszkola z II i III preferencji warto wiedzieć, że znacznie ponad potrzeby zorganizowana jest sieć przedszkoli w Śródmieściu Gdyni, a także w Orłowie, Wzgórzu św. Maksymiliana, Obłużu i Babich Dołach, jeżeli więc te lokalizacje spełniają Państwa oczekiwania warto wskazać je jako II względnie III preferencję.

Wnioski wraz załącznikami do pobrania na stronie:
www.gdynia.pl/rekrutacja


Szczegółowych informacji dotyczących rekrutacji udziela Wydział Edukacji pod nr tel. 58 66 88 451.

Data powstania: 02-04-2014 22:37


Ogródek "Misiów"

"Misie" wiosny wyglądają i ogródek zakładają

sadzą kwiatki i szczypiorek

przy tym dobry jest humorek.

Budżet obywatelski dla naszego przedszkola

Drodzy Rodzice, pierwszy raz mamy możliwość wziąć sprawy w swoje rece i złożyć projekty, które upiększą naszą dzielnicę a będą finansowane z budżetu obywatelskiego. Zbieramy podpisy pod projektem, dzięki któremu od wiosny do jesieni nasz przedszkolny taras zostanie przystrojony pięknymi kwiatami. Wystarczy podpisać się pod wnioskiem, ale uwaga - mogą to zrobić tylko osoby zameldowane w Śródmieściu. Ważne, aby podać prawidłowe trzy ostatnie cyfry numeru PESEL. Podpisy będą weryfikowane.

Dziękujemy!

Lista dostępna w gabinecie Dyrekcji

Data powstania: 18-03-2014 20:47

Szkoła Podstawowa Nr 49 ogłasza nabór uczniów na rok 2014/2015

Dyrekcja i nauczyciele Szkół dla Dzieci Niedosłyszących (Szkoła Podstawowa nr 49, Gimnazjum nr 25, XV LO) w Gdyni ul . Gen. J. Hallera 9 ogłasza nabór uczniów na rok 2014/2015 oraz zaprasza na Dzień Otwarty dnia 10.04.2014r. w godz. 12.15 - 17.00.

Dane kontaktowe:
tel. 58-622-22-24
adres e-mail:zso6.sekretariat@op.pl
www.niedoslyszacy.gimnazjum.pl

Data powstania: 18-03-2014 20:33

Teatrzyk

Dnia 13 lutego o godz.9.00 Teatr Gargulec zaprasza na spektakl muzyczny p.t. "Sygnalizator Jacek".

Data powstania: 10-02-2014 22:42

BAL KARNAWAŁOWY

Zapraszamy wszystkie księżniczki, czerwone kapturki, batmanów, kowbojów, biedronki, kotki, motylki i inne wesołe stwory na bal karnawałowy, który odbędzie się dnia 15 stycznia 2014r. o godz. 9.00. 

Data powstania: 13-01-2014 01:21

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz zbliżającego się Nowego Roku 2014 składamy dzieciom i rodzicom serdeczne życzenia, dużo zdrowia, szczęścia oraz wszelkiej pomyślności!

Data powstania: 24-12-2013 07:33

Puchar i srebrne medale dla dzieci z naszego przedszkola.

Dnia 01.12.2013 r. dzieci z grupy "Tygrysków" wzięły udział w X edycji zawodów sportowych dla dzieci z gdyńskich przedszkoli pod hasłem "Wybrałem zdrowe życie." Impreza odbyła się w Zespole Sportowych Szkół Ogólnokształcących w Gdyni. W konkurencjach sportowych Tygryski wywalczyły II miejsce, zdobywąjac srebrne medale i puchar dla naszego przedszkola!!!

Data powstania: 11-12-2013 23:01

W naszym przedszkolu rodzą się niezwykłe talenty muzyczne.

Dnia 19 listopada 2013 r. trzy dziewczynki z grupy "Tygrysków" Nina B., Maja G. i Paula G. wzięły udział w międzyprzedszkolnym konkursie muzycznym pt. "Jasienne Nutki". Za wspaniałe wykonanie piosenek "Wiatr psotnik" i "Kasztanki" dziewczynki zajęły II miejsce.

Serdecznie Gratulujemy!

Data powstania: 2013-11-28 21:19

"Pszczółki" przygotowują kanapki

Dzieci z grupy "Pszczółek" świetnie się bawiły podczas komponowania kolorowych kanapek, ale największą frajdą było zjedzienie samodzielnie przygotowanych kanapek. Dzieciom tak bardzo smakowało, że nie został nawet jeden okruszek na talerzu:-D

Data powstania: 2013-11-27 23:56

Tak się bawią "Misie"

My już bardzo się lubimy
Fajnie razem się bawimy
Rysujemy, układamy
I samolotem nawet latamy.


Data powstania: 2013-11-27 23:35

Teatrzyk

Dnia 14 listopada o godz.8.00. teatrzyk "Czary Mary" zaprasza na przedstawienie p.t. "Czarodziejka Dobrodziejka".

KONKURS "ZBIERAMY MAKULATURĘ-OSZCZĘDZAMY LASY"

Zapraszamy wszystkich przedszkolaków do udziału w konkursie ekologicznym "Zbieramy makulaturę-oszczędzamy Lasy"Edycja 2013/14
organizowanym przez Stena Recycling.
Zasady i czas trwania konkursu
Celem konkursu jest zebranie jak największej ilości makulatury, a poprzez aktywne zaangażowanie dzieci i młodzieży w zbiórkę, edukowanie i kształtowanie wśród nich proekologicznych postaw. Za zebranie ilości materiałów każda placówka otrzymuje wynagrodzenie, zgodne z ceną zawartą w regulaminie. Głównym kryterium wygranej w konkursie jest ilośc oddanego surowca. Tegoroczny konkurs trwa od 1 września 2013 do 16 maja 2014.
Nagrody przyznawane są w dwóch podstawowych kategoriach:
- najlepsza szkoła/najlepsze przedszkole,
- najlepszy uczeń/najlepszy przedszkolak,
Nagrodami w konkursie są:

I KATEGORIA
Najlepsze przedszkole:
I   miejsce - nagroda rzeczowa o wartości 800zł
II  miejsce - nagroda rzeczowa o wartości 600zł
III miejsce - nagroda rzeczowa o wartości 400zł
II KATEGORIA
Najlepszy przedszkolak:
I   miejsce - jedna nagroda o wartości 300zł
(w tym nagroda rzeczowa o wartości 270zł i nagroda pieniężna o wartości 30zł)
II  miejsce - jedna nagroda o wartości 200zł
(w tym nagroda rzeczowa o wartości 180zł i nagroda pieniężna o wartości 20zł)
III miejsce -jedna nagroda o wartości 100zł
(w tym nagroda rzeczowa o wartości 90zł i nagroda pieniężna o wartości 10zł)

Data powstania: 2013-11-11 23:23

Jesień ,to wspaniała pora roku . To czas na spacer ,w poszukiwaniu kolorowych liści i kasztanów . Z liści dzieci z grupy "Zajączków" zrobią bukiety, a z kasztanów ludziki. 


Data powstania: 2013-10-07 18:51

Pszczółki w miesiącu wrześniu poznawały się nawzajem, nawiązywały przyjaźnie. Dzieci nowe integrowały się z grupą podczas wspólnych zabaw. Dzieci poznawały kąciki zabaw oraz zasady zachowania się w przedszkolu. Ciekawe zajęcia prowadziły do rozwijania zdolności manualnych oraz kreatywności dzieci.

Data powstania 2013-10-07 18:40

Prace plastyczne grupy "Misie":"Kasztanowe jeżyki" - praca z kasztanów i
plasteliny.


Misie uczą się piosenki pt. "Przedszkolaczek"

1.Jestem sobie przedszkolaczek
nie grymaszę i nie płaczę
na bębenku marsza gram
ram,tam,tam, ram ,tam ,tam.

2.Kto jest beksą i mazgajem
ten się do nas nie nadaje
niechaj w domu siedzi sam
ram,tam,tam,ram,tam,tam.

Data powstania: 2013-10-07 18:35

Sprzątanie Świata

Dnia 20 września 2013 r. Tygryski brały udział w akcji "Sprzątanie Świata". Dzieci segregowały odpady- wrzucając do odpowiednich pojemników.

TYGRYSKI SPRZĄTAJĄ ŚWIAT

 Data powstania: 2013-10-02 22:00

MEN informuje 

W związku z różnymi interpretacjami tzw. ustawy przedszkolnej, dotyczącymi finansowania przez rodziców zajęć dodatkowych Ministerstwo Edukacji Narodowej informuje, że zgodnie z art. 14 ust. 8 ustawy o systemie oświaty, publiczne przedszkole nie może pobierać od rodziców opłat innych, niż ustalone przez radę gminy zgodnie z zasadami określonymi w ustawie o systemie oświaty (nie więcej niż 1 zł za godzinę).
Jeżeli świadczeniu rodziców usiłuje się nadać inną formę niż opłata, wykorzystując do tego m.in. cywilno-prawną formę darowizny, której wniesienie jest warunkiem zorganizowania zajęć dla określonej grupy dzieci, to nie jest to nic innego niż pobranie opłaty pod pozorem innej czynności prawnej. W takich przypadkach jest to nakłanianie do łamania prawa.

http://www.men.gov.pl/

Data powstania: 2013-10-02 22:58

Bajka muzyczna

 Dnia 2 października o godz.9.00.Teatr Rozmaitości Adam Gromadzki przedstawi bajkę muzyczną. To rodzaj współczesnego moralitetu opowiadającego o losach gąsiareczki Marysi, która dzieli się z wędrownym cygankiem ostatnim kawałkiem chleba. W nagrodę otrzymuje od niego moc uzdrawiania wszelkich żywych stworzeń za pomoca czarodziejskiego tańca. W warstwie dydaktycznej bajka w sposób szczególny podkreśla wartość zwycięstwa dobra nad złem, potegę miłości oraz konieczność przebaczania innym. Czas trawania- ok. 50min.

Data powstania: 2013-09-30 22:53

Teatrzyk

Dnia 19.09.2013 r. Agencja artystyczna "Musica" zaprasza na program edukacyjno - muzyczny p.t. "Ekologia. Jak segregować odpady na wesoło". 

Data powstania: 2013-09- 18 21:09

Zebranie z rodzicami

Dnia 11.09.2013 r. o godz. 16.30. odbędzie się zebranie z rodzicami. Po zebraniu ogólnym zapraszamy na ZEBRANIA GRUPOWE. Prosimy o uczestnictwo w zebraniu bez dzieci. 

Data powstania: 2013-10-09 11:00

Spotkanie adaptacyjne
Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie adaptacyjne dla nowoprzyjętych dzieci, które odbędzie się we wtorek 18.06.2013, o godz.16.00.- poznanie ogrodu i zabawa oraz zajęcia plastyczne organizowane przez nauczyciela.

Data powastania: 2013-06-12 21:51

Spotkanie adaptacyjne
Serdecznie zapraszamy na spotkanie adaptacyjne dla nowoprzyjętych dzieci, które odbędzie się we wtorek 11.06.2013, o godz.16.00. - poznanie przedszkola, zabawy ruchowe integrujace dzieci, rodziców i panie pracujące w grupie.

Data powastania: 2013-06-10 23:18

Dzień Dziecka
Z okazji "Dnia Dziecka" 3 czerwca 2013r. zapraszamy dzieci na gry, zabawy, konkursy oraz inne atrakcje w ogrodzie przedszkolnym. Przewidziany jest pokaz specjalny powstawania waty cukrowej wraz z degustacją.

Data powstania: 2013-05-30 10:03

Spotkanie z psem ratownikiem
Dnia 24 maja 2013r. gościliśmy w naszym przedszkolu ratowników WOPR wraz z psami ratownikami. Dzieci z grupy III i IV miały możliwość zapoznania się z ich pracą.

Data powstania: 2013-05-30 09:44

Wycieczka grupy III i IV

Dnia 20 czerwca 2013r. grupa III i IV jadą na wycieczkę do Drzewiny.(Kociewie; gmina Trąbki Wielkie).Przewidywany czas trwania wycieczki: 8.30.- 15.30. W programie warsztaty pt. "W krainie gumistworków". Nauka strzelania z łuku, tworzenia naszyjników, przygotowywania gumisiowych przysmaków i inne atrakcje.

Więcej informacji na  stronie: www.przystanekdrzewina.pl

Data powstania: 2013-05-25 22:37

Dzień Mamy i Taty

Dzień Mamy i Taty oraz uroczystość z okazji zakończenia roku szkolnego odbędą się:

grupa I "misie" - 5.06.13r. godz.15.00.

grupa II "zajączki" - 10.06.13r. godz.15.00.

grupa III "pszczółki" - 19.06.13r. godz.15.30.

grupa IV "tygryski" 21.06.13r. godz. 15.30.

Serdecznie zapraszamy!

Data powstania: 2013-05-23 21:46

Przedstawienie "Pipi wędrowniczka"
Dnia 23 maja (czwartek) o godz.9.00. odbędzie się przedstawienie "Pipi wędrowniczka" w wykonaniu teatrzyku "Urwis". Dzień Mamy i Taty

Data powstania: 2013-05-15 21:12

Wycieczka do ZOO

Dnia 28 maja (wtorek) grupa I i II jedzie na wycieczkę do ZOO. Zbiórka o godz. 8.30. prosimy aby dzieci mały plecaki z małym napojem i suchym prowiantem (nic czekoladowego).

Data powstania: 2013-05-15 20:53

Konkurs plastyczny

Drodzy Rodzice! Serdecznie zapraszamy do udziału w rodzinnym konkursie plastycznym nt. "Przyroda w czterech porach roku". Szczegóły konkursu:1. Prace płaskie, w dowolnym formacie i dowolnej technice (rysunek, malarstwo, wycinanka, plastelina, tkanina, techniki mieszane).2. Termin składania prac - 30 maja.3. Prace prosimy pozostawiać u nauczycielek w grupie.4. Na rozstrzygnięcie konkursu i wystawę zapraszamy na początku czerwca.

Data powstania: 2013-05-13 21:40